12 Mar 2017

Jakie czynniki wpływają na pozycjonowanie strony internetowej?

Jakie czynniki wpływają na pozycjonowanie strony internetowej?

Jakie czynniki wpływają na pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie strony internetowej jest bardzo ważne, jeżeli chcemy zaistnieć w internecie. To właśnie dzięki temu nasze przedsiębiorstwo może zaistnieć na pierwszych miejscach wyszukiwania w rankingu Google. Zatem w jaki sposób sprawić, aby nasza strona była popularna? Oto kilka sprawdzonych porad dzięki którym pozycjonowanie strony internetowej stanie się bardzo proste.

Czym jest optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych?

Zacznijmy od rozwinięcia dość często używanego skrótu SEO, czyli z ang. Search Engine Optimization, co tłumaczone jest jako optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. Oczywiście ma to wpływ również na pozycjonowanie strony internetowej. Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że wysoka pozycja w rankingu Google pomaga zaistnieć na rynku. Dzięki temu klient łatwiej nasz znajduje, nasze usługi są częściej wyświetlane, nasza sprzedaż rośnie a nasze zyski mogą wzrosnąć. Warto pamiętać, iż pozycjonowanie nie jest to nic innego jak odpowiednio dobrane działania, które mają na celu zwiększenie widoczności naszej strony internetowej w Internecie. Więc w jaki sposób możemy o to zadbać?

Odpowiednia domena zgodna z nazwą naszej firmy

Aby zwiększyć widoczność naszej strony internetowej, powinniśmy zadbać o odpowiednią domenę. Warto pamiętać, iż taka domena (czyli adres internetowy strony) powinna być zgodna z nazwą naszego przedsiębiorstwa. Wiek domeny, czyli jak długo nasza strona istnieje nieprzerwanie w Internecie również ma wpływ na pozycję strony. Ilość linków zewnętrznych prowadzących do witryny, z innych wartościowych portali, for i blogów jest także ważnym czynnikiem dla pozycji naszej strony w Google. 

Dobrze dobrane słowa kluczowe

Należy mieć świadomość, iż odpowiednio dobrana domena to nie wszystko. Istotne jest także dobranie właściwych słów kluczowych (ang. keyword). Słowa kluczowe to nic innego jak wyrazy, które są stosowane przez internautów w celu wyszukiwania określonych informacji w wyszukiwarkach internetowych. Dobrze dobrane frazy kluczowe do naszej strony, przyczynią się do łatwiejszego i precyzyjniejszego odnalezienia konkretnej usługi lub produktu.

Przykład:
Załóżmy, że Para Młoda z Łomży chce znaleźć fotografa z regionu na swój ślub. Co Wy byście wpisali w wyszukiwarkę Google? Zapewne jedno z takich słów kluczowych: fotograf Łomża, fotograf ślubny w Łomży, fotograf na wesele Łomża, dobry fotograf z Łomży?

I tak właśnie działa siła fraz kluczowych, które po wsianiu w wyszukiwarkę sprawia, że wasza strona www jest na pierwszym miejscu wyszukiwań. Warto zdecydować się na wybór najbardziej popularnych słów kluczowych związanych bezpośrednio z naszą branżą, ponieważ to właśnie tego typu frazy najczęściej będą wpisywane w wyszukiwarkę. Obecnie coraz bardziej wartościowy w pozycjonowaniu staje się także tzw. długi ogon słów kluczowych (ang. long-tail)

Właściwie dobrane treści

Tworząc naszą stronę internetową oraz blogi, warto także odpowiednio dobrać treść. Jeżeli pragniemy zwiększyć ruch na stronie powinniśmy zainwestować przede wszystkim w wysokiej jakości teksty. Należy mieć świadomość, iż jakość w tym przypadku powinna być kluczowym kryterium. Wartościowe artykułu są znacznie bardziej docenione przez roboty wyszukiwarek oraz przez samych internautów i klientów.

SEO optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych Łomża, strony internetowe Łomża, lepsza pozycja w google

Formatowanie teksów, nagłówki i grafiki

Istotne są także odpowiednio sformatowane nagłówki. Warto także zadbać o właściwy format treści, aby wyglądała przejrzyście i łatwo się ją czytało. Używanie znaczników np. b, strong, em, i, akapitów stanie się wartościowsze także dla robotów wyszukiwarek. Nie możemy zapominać także o dobrej jakości grafikach, ale zoptymalizowanych i prawidłowo opisanych w title i alt.

Social media coraz bardziej popularne

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są różnego rodzaju social media facebook, instagram, twitter itp., z tego powodu warto posiadać i prowadzić firmowe konta w tych portalach oraz umieścić odnośniki do naszej strony.

Odpowiednio dobrane SEO strony www jest bardzo istotne w przypadku, gdy chcemy aby nasze przedsiębiorstwo stało się popularne. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko dzięki temu może przynieść nam większe zyski. Podstawowa optymalizacja strony www wbrew pozorom nie jest taka trudna i może ją przeprowadzić każdy przedsiębiorca, gdy zapozna się z podstawowymi zasadami SEO. Jeżeli jednak zależy Państwu na bardzo wysokich pozycjach strony internetowej w Google, promocji i skutecznym marketingu, a także dotarciu do większej ilości klientów wymaga to znacznie większego doświadczenia a często nawet kilku miesięcy dodatkowych różnych działań strategicznych.

Jeżeli nie mają Państwo czasu aby samemu prowadzić pozycjonowanie strony www można zlecić taką usługę profesjonalnej firmie z Łomży.

One thought on “Jakie czynniki wpływają na pozycjonowanie strony internetowej?

Comments are closed.