09 Mar 2017

Dlaczego posiadanie własnej strony internetowej przez firmy jest tak ważne?

Dlaczego posiadanie własnej strony internetowej przez firmy jest tak ważne?

Dlaczego posiadanie strony internetowej przez firmy jest tak ważne w dzisiejszych czasach?

Posiadanie firmowej strony internetowej jest bardzo ważne zarówno pod względem strategicznym, jak i marketingowym. W dzisiejszych czasach strona www dla biznesu jest tym, czym dawniej były dla niego inne formy reklamy. Jej obecność nie tylko ułatwia dotarcie do potencjalnych i istniejących klientów, ale również daje szansę na zaprezentowanie się od najlepszej strony.

Wizerunek firmy w sieci

Odpowiednia strona internetowa bezpośrednio wpływa na wizerunek działalności. Jest również jej wizytówką, ponieważ dla klienta strona www jest bardzo często pierwszą formą kontaktu z ofertą firmy. Dlatego witryna powinna być intuicyjna, przejrzysta oraz łatwa w obsłudze. Równie ważna jest szata graficzna. Interesujące logo w połączeniu z atrakcyjnym wizualnie szablonem kształtuje w odbiorcy wrażenie obcowania z rzetelną oraz kompetentną firmą. Bardzo istotny jest również adres firmowy z nazwą domeny, który znacząco zwiększa profesjonalizm oraz prestiż przedsiębiorstwa.

firmowa strona internetowa, promocja strony internetowej, strona www, strona internetowa łomża, projektowanie stron łomża

Rozpoznawalność i widoczność

Strona www ułatwia znalezienie firmy w internecie, a także zapoznanie się z jej ofertą. W serwisie powinny znajdować się wszystkie niezbędne informacje na temat działalności. Dzięki temu klient przeglądający stronę ma szansę znaleźć interesującego go dane kontaktowe oraz zapoznać się z mapą dojazdu do siedziby firmy. Dzięki temu jej zasięg rozszerza się z rynku lokalnego na światowy.

Możliwości promocji

Firmowa strona internetowa pozwala również na łatwiejsze oraz skuteczniejsze promowanie swojej oferty. Dzięki powiązaniu z social media (np. Facebook, Twitter itp.), usługi i produkty można dużo szerzej i szybciej rozpowszechnić, dzięki czemu zostaje pozyskana większa ilość potencjalnych klientów. Na wzrost popularności mają wpływ również kampanie AdWords, pozwalające na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania Google. Targetowanie przekazu sprawia, że na stronę trafiają wyłącznie klienci naprawdę zainteresowani działalnością firmy.

Lepsza sprzedaż

Nic tak nie wpływa na uproszczenie systemu sprzedaży, jak odpowiednio zaprojektowana strona www dla firmy. Pozwala ona na zaimplementowanie sklepu internetowego, za pomocą którego dokonywana jest sprzedaż usług i produktów. Poszczególne funkcjonalności pozwalają na składanie zamówień, wystawianie opinii oraz realizowanie zwrotów i reklamacji. Na profesjonalnie przygotowanej stronie można również przejrzeć galerię zdjęć przedstawiających oferowane produkty lub realizacje usług, a także zapoznać się z ogólnym wizerunkiem i profilem firmy.

Wszystko zaczyna się od dobrej strony. Jeżeli chcecie zobaczyć jak przebiega proces tworzenia strony internetowej przez naszą firmę Golden Pixel zapraszamy do zakładki działania. Również można zapoznać się z naszymi  zaprojektowanymi stronami internetowymi, które wykonaliśmy dla firm z Łomży, Zambrowa, Ostrołęki oraz innych miast. Różnorodność branży i osób pozwoliła na zaprezentowanie ciekawych szat graficznych stron www.